מתכננים להקים אתר לעסק, תחשבו שוב. מתי נכון להקים אתר לעסק?

בין אם הקמת מיזם עסקי, עסק חדש שעד עכשיו עבד ללא אתר, או עסק שכן רץ ועובד אבל מתבסס רק על דפי נחיתה.. וסושיאל מדיה ורוצה להיכנס גם לגוגל ולהנגיש את השירותים שלו בצורה מסודרת ונוחה ללקוחות חמים שמחפשים אותו או שירות מהתחום שלו בגוגל..

ותובנה קטנה על לקוח שהגיע אליי בתחום הקואוצ'ינג.. הלקוח היה ממש בחודשיים הראשונים להקמת העסק.. ממש בתחילת הדרך, ההכנסות היו מינמאליות בעסק שלו.. עשינו יחד כמה פגישות כולל פגישת אפיון של כשעה וחצי לאפיון המבנה והעיצוב של האתר..

אני תמיד אומר ללקוחות שלי מה התהליך דורש, אנחנו קובעים יחד דדליין לסיום הפרויקט.. אבל לצערי יש הרבה בעלי עסקים שמגיעים להתחיל בניית אתר לעסק.. ולא באמת מבינים את המשמעות של הפרויקט ושל החלק וההשתתפות שלהם בפרויקט הזה.

מצד שני יש לי לקוח מתחום ההשקעות בזהב, NFT.. לקוח גדול! הלקוח הזה יודע ומודע לתהליך ולמה שהוא דורש, אנחנו בקשר רציך בתוך הפרויקט, זומים, וואטסאפים ושיחות. הלקוח אמר לי בעצמו שזה דורש השתתפות והשקעה מהצד שלו חד משמעית וככה זה אמור להיות..

זה חשוב בגלל שהאתר נבנה לפי שלבים מוסימים שאני מדגיש לכל בעל עסק שמגיע אליי, כולם יודעים מה קורה בכל שלב של בניית האתר, ואני גם עושה רשימה של הדברים שנדרש להכין בצורה מסודרת לכל לקוח ולמרות זאת.. בעסק העסק בתחום הקואוצ'ינג כנראה הגיע לבנות את האתר בשלב מוקדם מידי של העסק, גם מהניסיון העסקי האישי שלי משני עסקים.. לא הייתי ממליץ לבנות אתר עוד לפני שיש התקיימות, היתכנות, הכנסה, לקוחות מסוימים לעסק..

שכן זה גם תלוי בסוג העסק אם מדובר בסטארט אפ טכנולוגי, שחייב להיות באונליין, להציג את עצמו למשקיעים, עם אתר ברמה מאוד גבוה טכנולוגית כמובן שהיזמים תמיד משקיעים כספים לפני שנכנסים כספים.. אבל הם יודעים למדוד וליצור היתכנות עסקית, הם יודעים לבדוק צפי הכנסות..

בגדול.. ההמלצה שלי היא לבחון את הדברים הבאים:

  1. האם יש לי היתכנות עסקית, יש לי כבר כמה לקוחות ראשונים במינימום, יש לי מספר המלצות ופידבקים מלקוחות על כך שהשירות או המוצר שלי טוב ונותן את הערך שהוא אמור לתת.
  2. האם יש לי מטרה שלשמה אני מקים את האתר? לדוגמא: אני רוצה להשיג עוד לידים/ ליצור תדמית וסמכות לעסק/ אני רוצה לשדר את המותג שלי ללקוחות פוטנציאליים בצורה יותר איכותית וגרפית/ אני רוצה לעקוף את המתחרים שלי ולא להיות מאחוריהם/ אני רוצה להופיע גם בגוגל ולא רק בסושיאל מדיה/ אני רוצה להנגיש את השירותים שלי בצורה מסודרת ללקוחות מתעניינים ולהפסיק להסביר על כל מוצר חצי שעה בטפון וכו' וכו'.. פשוט תדעו מה המטרה שלכם!
  3. האם יש 3 – 4 או יותר אתרים שראיתי מהתחום העסקי שלי או מתחומים אחרים שנתנו לי השראה, אהבתי את העיצוב והמבנה שלהם.. ואני רוצה לשאוב מהם השראה לאתר העתידי שלי! ההמלצה היא:
  • להשים לך בקובץ מסוים כמה קישורים לאתרים מומלץ 5.. שהכי אהבת והיית רוצה ללכת לפי הקווים העיצוביים והמבנה שלהם.
  • ליצור לעצמך וויז'ן בראש לאיך אני רוצה שהאתר ייראה, איך כל עמוד ייראה, איזה פיצ'רים חשוב לי כבעל העסק שיהיו באתר.. לדוגמא: חנות עם סליקה, טופס השארת פרטים, בלוג, חיבור למערכת ניוזלטר, צ'אט בוט.. וכו'.. וכו'..
  1. האם יש לכם את הזמן להשקיע כרגע בפרויקט בניית אתר, מה זה אומר..? זה אומר שאתם צריכים להשקיע זמן בלכתוב את התכנים לכל האתר, אם יש בלוג אז צריך לכתוב תכנים לבלוג, תמונות לכל האיזורים שרצינו להשים בהם תמונות באתר.. להיות זמינים לבונה האתר שלכם על מנת לטפל בדברים טכניים כמו קניית דומיין ואחסון, להיות זמינים כדי לאשר עיצובים ולתת פידבקים על מנת שבונה האתר יוכל להמשיך בפרויקט בצורה רציפה. אם אין לך את הזמן המינימאלי הזה להשקיע בעסק ובאתר שייצג את העסק שלך, אל תקים אתר בשלב הזה! באמת המלצה מכל הלב.

זיהיתי שלקוחות שכן באו אליי והדרכתי אותם בצורה יותר ספציפית להכין את הדברים האלו לפני שניגשים להתחיל את הפרויקט.. שהפרויקט רץ בצורה הרבה יותר אפקטיבית ואיכותית… אנחנו מדברים באותה שפה, העיצובים מאוד מדוייקים, והלקוח מאוד מרוצה כי מקבל בדיוק את מה שהוא ראה בראש בתחילת הדרך. וכמובן שאנחנו עומדים ביעדי עבודה שהצבנו.. ולא מתעכבים.

מאמרים נוספים

המדריך האולטימטיבי לבעלי עסקים שרוצים להקים אתר. עכשיו זמין להורדה ללא עלות!!

הסרטונים האחרונים בערוץ היוטיוב​

נגן וידאו
נגן וידאו