איך להפוך אתר "מת" לאתר שהופך גולשים ללידים?

לפי סטטיסטיקות של גוגל, נכון לשנת 2022 יש לנו

יותר מ 1.8 מיליארד אתרים באינטרנט..

כ 4.66 מיליארד משתמשים פעילים באינטרנט ברחבי העולם..

ולמעלה מ-1.25 טריליון חיפושים בשנה.

.

ועכשיו אחרי שפיצצנו קצת את הראש, איך הדבר הזה קשור אלינו בעלי אתרים.

החלטתי להציג לכם את גודל התחרות שיש לנו בכל יום, שבוע, חודש ושנה. יש כמה טעויות גדולות שבעלי עסקים שבונים אתר עושים כשהם מחליטים מה שנקרא "ללכת על זה" ולקחת שירות של בניית אתר לעסק..

.

בעולם של היום, לא מספיק להיות בעל עסק נדיב, מקצועי ולחכות לפה לאוזן מהלקוחות שלך, אם היינו חיים לפני 100 שנה אני מאמין שזה מה שעבד אבל היום התחרות בלתי נגמרת בכל תחום אפשרי, כמות הפרסומות בלתי נגמרת, כמות התכנים השיווקיים שאנחנו נחשפים אליהם בלתי נגמרת.

.

דוגמא חזקה שיכולה להעיד על הנושא. מתוך גלובס:

.

חברת פרוקטור אנד גמבל (P&G) שלכל אחד מאיתנו יש לפחות מוצר אחד שלהם בבית שלנו באופן תמידי. לפני 150 שנה, החליטו לפרסם מודעה שעלתה להם 100 דולר. זה הגדיל את המכירות, ואז הם פרסמו שוב. בשנה שעברה הוציאה P&G, יצרנית ענקית של מוצרי רחצה וניקיון, 2.2 מיליארד דולר על פרסום. רק שההשפעה של ה 2.2 מיליארד דולר האלה על קהל הלקוחות קטנה בהרבה, כי היום, אנשים (אנחנו) נחשפים ל 3,000 מסרים פרסומיים בממוצע בכל יום, שזה בערך מיליון בשנה..

.

זאת הסיבה שלעלות "עוד אתר" בתחום ה – פיננסים/ ייעוץ/ אימון/ דיאטה/ שירותים וכד'.. עם תוכן ותמונות כלליות, עם מסר כללי, עם שיווק משעמם ולעשות את זה רק כי זה nice to have.. וגם בגלל מיתוסים על אתרים שעכשיו נשבור אותם.. זה פשוט לא יעבוד לך. האתר ייבלע בן כל מאות המתחרים שלך ואלפי או עשרות אלפי השקלים שהשקעת בו לא יניבו פירות.

.

בגלל זה, מעבר לבניית האתר והעיצוב שלו, יש עבודה גדולה שלעמים שוכחים ממנה או לא חושבים עליה בגלל חוסר ניסיון שיווקי ועסקי או חוסר ידע על התחום,

.

ככל שהמטרה שלך היא להיות עסק יותר גדול, יותר מפורסם ויותר מוכר, ככה האסטרטגיה, וכל פעולה שיווקית בעסק חייבת להיות מדוייקת עם עשרות שעות של חשיבה ואסטרטגיה מאחוריה, מאחורי האתרים של החברות הגדולות: ריקושט, סטימצקי, אמזון ועוד.. יש תורה בלתי נגמרת של עיצוב/ UXUI/ התוכן השיווקי/ התמונות/ הקידום ואם אני ימשיך זה לא ייגמר.

.

הטעויות האלה נפוצות גם בקרב הלקוחות שעברנו אצלינו, וגם קשורות במיתוסים על התחום שהגיע זמן לנפץ. אני ישלב סיפורי מקרה על הלקוחות שלנו (בלי לציין שמות).. ואציין גם כמה סיפורי מקרה על הצלחות עם הלקוחות שלנו.

.

אחד הלקוחות בסוכנות שלי שהייתה מתחילת דרכה, הגיעה אלינו עם עסק חדש לחלוטין העסק היה פעיל כמה חודשים בודדים, תנועת הלקוחות לא הייתה ברורה וכמעט לא הייתה קיימת.. בעל העסק היה one man show בתחום הקואוצ'ינג וזה פשוט לא יכול לעבוד בתנאים כאלה.

.

לקוח נוסף מתחום הטיפול שלצערי גם לא הבין את המשמעות של הקמת אתר מבחינת תוכן שנדרש להכין ולכתוב, מאמרים שצריך לכתוב.

היה חסר לנו בפרויקטים האלה:

  • תוכן לאתר, לא רק שהתוכן חייב להיות חד ומדוייק שיווקית, הלקוח לצערי לא הצליח בכלל לשלוח לנו תוכן בגלל עומס ולחץ בעסק ובחיים.
  • עסק שכבר עובד, שכבר רץ שכבר יש לו אנשי צוות או ספקים שהוא עובד איתם, יש שפה שיווקית לעסק, לוגו, אוואטאר (יש קהל יעד מדוייק), המסר השיווקי ברור..

.

לקוחות שהתהליך כן הצליח איתם והניב את התוצאות שרצינו לקבל בקלות ובמהירות:

לקוח אחד עם אתר באנגלית בתחום ההשקעות במכרות זהב ו NFT.

  • קיבלו גם שירות של קידום SEO מאוד מתקדם עם כתיבת תכנים ברמה מאוד גבוה.
  • במהלך הפרויקט הם השקיעו מאוד בתמונות איכותיות, הכינו קבצים עם כל התכנים לאתר, כל הכותרות וכל הגרפיקות שהם רוצים, היו זמינים ובגלל שאנחנו עדיים עובדים יחד גם היום אנחנו בדרך להוסיף תרגום לעוד שפות, להוסיף חנות NFT ועוד..
  • הטמענו כלים שמנתחים ססטיטיקות על הגולשים לצורך שיפורים

.

לקוח נוסף בתחום הספרות, שהקים אקדמייה לספרות גברים.

  • ידעו לאן הם נכנסים מבחינת זמן ההשקעה הנדרש מהם, קיבלו מאיתנו שירות של כתיבת תוכן שיווקי לאתר שלהם, מוכנים לעשות, לגדול ולהגדיל. אלה עסקים מהסוג האמביציאוזי שרוצים להתפתח ולא רק לקבל תדמית באמצעות האתר, אלה עסקים שרוצים להכפיל את המחזור ואת העסק! זה המיינדסט שצריך להגיע איתו!
  • קיבלו מאיתנו גם שירות של קידום ממומן בפייסבוק, עם קמפיין שעלה לאוויר והצלחנו לפצח אותו תוך יומיים עם יניב שמואל.
  • הטמענו כלים שמנתחים ססטיטיקות על הגולשים לצורך שיפורים

.

הם קיבל מעטפת של 360 מעלות בכל מה שקשור לנושא וזה מה שהביא להם תוצאות, זה מה שמביא להם עשרות לידים חדשים – באתר חייבים להיות אלמנטים מאוד חשובים כתיבה חדה ונכונה מאוד שיווקית לקהל היעד הספציפי ובהתאם לקידום נכון ב SEO. יחד עם קידום או ממומן או אורגני – בלי זה האתר או דף הנחיתה לא שווים הרבה.

.

מסקנה ומיתוסים:

  • לא מספיק לבנות אתר ולצפות שגוגל תתחיל לקדם אותו למקומות הראשונים בחיפושים רק בגלל שאנחנו רוצים.. גוגל עסוקה ויש לה מספיק עבודה עם מיליוני האתרים האחרים תאמינו לי, בגלל זה צריך לעשות עבודה נכונה כדי לגרום לה להכיר גם אותך.

.

  • אתר = לידים חדשים לעסק. נשמע טוב אבל המציאות היא אחרת, בלי עבודה נכונה של כתיבה שיווקית, קידום נכון, פאנל שיווקי נכון בעסק, מיתוג, חווית UXUI איכותית באתר.. ניתוח סטטיטיקות גולשים וכו'.. לידים לא יגיעו..

 

אז לפני שאתם ניגשים לפרויקט אתר בבקשה תתייעצו בנושא הזה עם גורם שלא רק רוצה למכור לכם אתר, אלא עם גורם אובייקטיבי שיציג לכם את היתרונות והחסרונות ויסביר לכם מה האסטרטגיה הנכונה לשלב שבו נמצא העסק.

.

זה בדיוק מה שאני עושה, אם אתם רוצים לבדוק התאמה להקמת אתר חדש, איכותי וממיר – מוזמנים לפנות אליי בפרטי אנחנו נעשה פגישת אפיון של 30 דק' ללא עלות ותאמינו לי שתצאו עם יותר תובנות ממה שתקבלו ב 10 שיחות מכירה שבהם נציגים רנדומאליים ינסו למכור לכם אתר "כי זה טוב וכל עסק חייב אתר"..

.

אני כאן לכל שאלה 😊

מאמרים נוספים

המדריך האולטימטיבי לבעלי עסקים שרוצים להקים אתר. עכשיו זמין להורדה ללא עלות!!

הסרטונים האחרונים בערוץ היוטיוב​

נגן וידאו
נגן וידאו